Condo hotele – przyszłość rynku inwestycyjnego

Na koniec trzeciego kwartału 2021 roku inflacja osiągnęła rekordowy poziom 5,9%. Ten niechlubny wynik jest wyższy od prognoz z początku roku i najwyższy w ostatnim dwudziestoleciu. Do rzeczy, które przyczyniły się do tak gwałtownego wzrostu, można niewątpliwie zaliczyć okres pandemii, który skutecznie spowolnił gospodarkę, nie tylko krajową, lecz także zagraniczną. W konsekwencji ceny surowców w szczególności paliwa i oleju napędowego poszybowały w górę, przekraczając psychologiczną barierę 6 zł/litr. Efekt domina w gospodarce spowodował wzrost cen energii, jedzenia oraz pozostałych towarów i usług. Prognozuje się, że poziom inflacji na koniec tego roku wyniesie aż 7%. Jak zatem ochronić swoje oszczędności, skoro jest pewne, że stracą na wartości w najbliższym czasie? Eksperci ekonomiczni zdecydowanie odradzają trzymania ich w przysłowiowej skarpecie. Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszą formą lokaty kapitału są nieruchomości. Nie wszystkim jednak odpowiada ta forma inwestycji, gdyż wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami np. remontami i dbaniem o części wspólne. Wielu sytuacji nie da się przewidzieć, np. czy przyszli lokatorzy będą terminowo uiszczać opłaty lub, czy nie będą uciążliwi dla sąsiadów.

Doskonała alternatywa dla luksusowych hoteli

Obecnie na rynku nieruchomości bardzo popularny stał się model inwestowania w luksusowe apartamenty hotelowe rozmieszczone w całym kraju. Jak wygląda taka forma inwestowania w praktyce? Najprostsza droga to kontakt z operatorem odpowiedzialnym za zarządzanie obiektami hotelarskimi, który posiada szerokie zaplecze doradców i specjalistów ds. sprzedaży, marketingu oraz finansów. Bogatą ofertę luksusowych lokali inwestycyjnych w prestiżowych miejscach w całej Polsce posiada firma Condo.pl. W swoje ofercie mają wiele obiektów hotelowych zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Po dokonaniu zakupu inwestor staje się właścicielem lokalu, który w trakcie trwania wynajmu generuje mu regularne dochody na poziomie 7-8%. Jest to stały zysk niezależny od stopnia obłożenia obiektu. Co w przypadku apartamentów wakacyjnych szczególnie zasługuje na uwagę, to fakt, że wszystkie koszty związane z promocją, modernizacją oraz obsługą hotelu ponosi operator. Oznacza to, że zysk z wynajmu pokoi należy pomniejszyć jedynie o koszty ubezpieczenia i podatku od nieruchomości.

Dodatkowe korzyści z posiadania apartamentu inwestycyjnego

Największą zaletą zakupu apartamentów pod inwestycje jest możliwość pobytu właścicielskiego we wskazanym terminie, który może trwać nawet do 30 dni. Niesłabnącym zainteresowaniem zarówno inwestorów, jak i turystów cieszą się obiekty hotelowe zlokalizowane w górach. Karpacz, Szczyrk, Szklarska Poręba, Bukowina Tatrzańska – te miejsca gwarantują całoroczne zainteresowanie turystów. Niespotykane widoki, czyste powietrze, atrakcyjne szlaki turystyczne, wyciągi narciarskie, bogata baza gastronomiczna i rozrywkowa i to jedne z wielu atrakcji przyciągających rokrocznie rzesze ludzi do apartamentów w Zakopanem. Osoby, które zdecydują się na zakup lokalu inwestycyjnego w jednym z tych prestiżowych kurortów, nie tylko staną się posiadaczami luksusowego apartamentu wakacyjnego, lecz również mają pewność długofalowego zysku i trafionej lokaty kapitału.